Vyhledat

Tvoje tělo, tvůj život, tvůj trénink

V tomhle životě máš pouze jedno tělo a postavu. Někdo by si možná řekl, že je to nefér, ale nemůžeš ho prostě vrátit, reklamovat, ani vyměnit. NEJDE TO a ŽÁDNÉ jiné tělo už mít nebudeš!


Na druhou stranu se můžeš naučit se svým tělem zacházet, posilovat ho a dělat silnějším, ohebnějším a odolnějším.

Trénuj svoje tělo a ono se Ti odvděčí

Odvděčí se hormonem štěstí, dobrou náladou, lepší kondici a výdrží. Zjistíš, že i v životě pak budeš silnější. Jak se říká v silném těle, silný duch. Zesílíš i psychicky, na životní situace budeš reagovat pružněji a jen tak něco Tě nezlomí. Stejně tak jako Tě nezlomí 50kg na ramenech při dřepu. Prostě to zvládneš! ;-)


Trénuj plíce, srdce a Tvoje svaly. Pomůžou Ti žít kvalitnější a lepší život. Co všechno do něj vložíš se Ti vrátí na tisíckrát. Je to dobrá investice, která se vrací mnohonásobně.

Začni pomalu. Krok za krokem. Stanov si malé cíle a dělej velké věci!

Zjisti, co vše se skrývá ve Tvém těle. Nauč se s ním pracovat a číst v jeho mapách. Čím lépe ho poznáš, tím lépe ho dokážeš využít ve svůj prospěch.


TRÉNINKOVÁ INTENZITA


Při nízké intenzitě si při běhu zvládneš ještě povídat s kamarádem vedle a moc se přitom nezadýcháš. Budou ale v životě etapy, kdy zrychlíš a ve střední intenzitě už Ti bude bušit srdce jako o závod, ale zároveň zvládneš ještě prohodit pár vět. Občas to bude smršť a ty budeš muset zasprintovat, při vysoké intenzitě už budeš cítit srdce až v krku. Nauč se pracovat se všemi třemi intenzitami. Každý den nebude růžový a občas prostě bude potřeba přidat.

Vybírej podle sebe a dej na svou intuici!

INSPIRACE k tvému týdennímu pohybovému plánu


Začni zlehka na těchto hodnotách svého týdenního plánu:

2,5 hodiny / týden (střední intenzita)

75 min. / týden (vysoká intenzita)

1-2x týdně celotělový silový trénink


Cíl, kam bys mohl svým zlepšením mířit:

5 hodin / týden (střední intenzita)

2,5 hodiny / týden (vysoká intenzita)

2-3x týdně celotělový silový trénink