top of page

čt 13. 2.

|

Dream Fit DOCK

Kondiční zdravotní cvičení QI GONG (Čchi-kung) Vol.1

Čchi-Kung je druh kondičního zdravotního cvičení, které po staletí praktikují miliony Číňanů. Je založen na opakování velmi přesných sad pohybů, speciálně navržených tak, aby prospívaly zdraví na mnoha různých úrovních.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Kondiční zdravotní cvičení QI GONG (Čchi-kung) Vol.1
Kondiční zdravotní cvičení QI GONG (Čchi-kung) Vol.1

Čas a místo

13. 2. 2020 16:00 – 18:00

Dream Fit DOCK, Smrčkova 2485/4, 180 00 Praha 8-Palmovka, Česko

Hosté

O události

VSTUP ZDARMA

Kapacita: 12 osob

Co je Čchi-Kung?

Čchi-Kung je druh kondičního zdravotního cvičení, které po staletí praktikují miliony Číňanů. Je založen na opakování velmi přesných sad pohybů, speciálně navržených tak, aby prospívaly zdraví na mnoha různých úrovních.

 

Zdravotní cvičení Čchi-kung je vhodné pro dospělé všech věkových kategorií, jak pro muže, tak i pro ženy. Je zvláště prospěšný pro lidi po 40. roce života, kdy se revitalizační procesy v těle začínají zpomalovat, a klesá obranyschopnost organismu vůči nemocem. 

Čchi-Kung vytváří životní energii a nedovoluje jí se rozplynout pryč z lidského těla. Naplňuje člověka životní sílou, která je tak nutná v dnešním moderním a hektickém světě.  

 

Proč praktikovat zdravotní cvičení Čchi-kungu?

 

⦁ rozvíjíte svalstvo ve spojení s posílením šlach a vazů;

⦁ zvýšujete úroveň odolnosti a fyzické kondice;

⦁ umění regulovat emoční stavy (zmírnění stresu a napětí, uvolnění těla, fyzických i mentálních blokád)

⦁ rozvíjíte koncentraci a zlepšujete mysl

⦁ získáte více životní energie pro dosažení Vašich cílů, pro řešení Vašich problémů a překonání překážek ve Vašem každodenním životě

 

Velikým přínosem cvičení Čchi-Kung je také rychlé spalování. Za jednu hodinu tréninku mírné intenzity dokážeme spálit až 500 kcal. Pro srovnání - při šlapání na kole po rovině v rychlosti 8km/h spálí člověk méně, a to jen 220 kcal. Čchi-Kung se tak může stát velmi dobrým prostředkem v boji s obezitou.

 

Čchi-Kung se snadno učí a je zábavné. Dokonce i několik minut praxe může mít osvěžující a omlazující účinek. Pravidelná praxe přináší hluboký posilovací účinek pro celé tělo a jeho různé systémy (nervový, trávicí, dýchací, kosterní, hormonální, gynekologické atd.). Její schopnost pomáhat při léčení velkého množství chronických a akutních zranění a nemocí byla předmětem různých výzkumných programů vedených čínskými lékařskými úřady.

 

Jaký je cíl Čchi-Kungu?

 

Cílem Čchi-Kungu je podporovat pohyb Qi (energie) v těle; to se provádí otevřením určitých bran a napínáním a kroucením energetických kanálů. Klíčovým bodem v praxi Čchi-Kungu je relaxace a hluboké dýchání, což jsou předpoklady pro umožnění toku Qi.

 

Jakým způsobem se provádí trénink? Co můžete čekat od cvičení?

 

Před cvičením Čchi-kung se vždy provádí kloubní rozcvička, kde všechny pohyby vycházejí z rotačních pohybů v kloubech, které mají za následek aktivaci všech systémů lidského organizmu. Samotný komplex trvá kolem 15 minut a umožňuje propracování těla a jeho přípravu na intenzivnější cvičení bez zatížení kardiovaskulárního systému.

 

Dál následuje samotný komplex Čchi-kung (tvrdý nebo měkký), kde tvrdé komplexy a formy jsou více aerobní - zaměřují se na utužování těla, šlach, vnitřních orgánů. Zatímco měkké formy se zaměřují na protahování a uvolnění těla pomocí rovnoměrného, volného dýchání.

 

Každý následující komplex cvičení představuje monolitní jednotku, spojení pohybu těla, dechu a koncentrace pozornosti.  Každé cvičení z různých komplexů Čchi-kungu je zacíleno na určitou skupinu svalů, část těla nebo orgán. U všech cviků je zapojeno celé tělo, a proto cvičení působí na celý organismus.  I když některá cvičení působí statickým dojmem uvnitř jsou plné dynamiky.  Samozřejmě všeho je možné dosáhnout jen při splnění jediného požadavku – pochopení a píle.

 

 

Sdílet událost

bottom of page